+90 (216) 527 79 50

info@ucgenbacahavalandirma.com

Klima Kanalları

border_img

Modelleri arasında yer alan  Merkezi sistemli klima modelleri sahip olduğu kanal ve menfezler yardımı ile havanın oda içerisine eşit olarak dağıtılmasını sağlar. Kanal tipi klimaların iç üniteleri tavan arasındaki boşluklara gizlenerek monte edilmektedir.

Taze hava alma özellikleri olduğu için yüksek konforun arandığı yerlerde daha fazla tercih edilmektedirler. Kanal tipi klimaların montajı doğru bir projelendirme ile gerçekleştirilecek olursa montaj sonrasında sadece üfleme ve emiş menfezleri görünecek diğer tüm parçalar gizlenecektir.

Kanal Tipi Klima nedir ? Daha Çok Nerelerde Kullanılır?

Bu klimaların kullanım alanları oldukça yaygındır. Özellikle iş yerleri, bilgi işlem odaları, mağazalar, imalathaneler, alışveriş merkezleri gibi alanlarda yaygın olarak tercih edilmektedirler. Bu gibi alanlarda tercih edilmesinin nedeni tasarım olarak herhangi bir sorun teşkil etmemeleridir. Montaj sonrasında sadece üfleme ve emiş menfezleri açıkta kaldığı için dekorasyon bakımından istenileni vermektedir.

Kanal Tipi Klimalar Nasıl Monte Edilir?

Kanal tipi klima modelinin montajı sırasında iç ünite mekânın tavanına dış ünite ise mekânın dışında atmosfere açık olan bir alana monte edilmektedir. Bunun içinde teras, balkon ya da pencere altı gibi alanlar tercih edilir. Tüm üniteler monte edildikten sonra birbirine boru ve kablolar ile bağlanmaktadır. Dış ünite ile iç üniteyi birbirine bağlamak için genel olarak duvarda 10 cm çapında bir delik açılmaktadır. Ancak bu delik fluo klima fiyatları ve  montaj işlemi tamamlandıktan sonra özel yalıtım malzemeleri ile tamamen kapatılır.

Kanal Tipi Klimaların Özellikleri Nelerdir?

Kanal tipi klimaların en önemli ve en belirgin özelliği tasarımlarıdır. Dar tavan aralarına dahi monte edilebildikleri için dekorasyon açısından istenileni vermektedir. Özellikle doğru yapılmış bir proje sonrasında kanal tipi klima modellerinin mekâna sorunsuz bir şekilde monte edilmesi sağlanabilir.

Klimaların en önemli özelliklerinden bir tanesi de sesli çalışmalarıdır. Kanal tipi klimalar sahip oldukları iç üniteler ve mekanizmalar sayesinde tamamen sesiz bir şekilde çalışmakta ve ortama konfor kazandırmaktadır.

Kanal tipi klimaların çeşitli modellerinde basınç uyumluluk özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde statik basınç artışı ile ortamda mükemmel hava akışı oluşturulmakta ve havanın tüm mekâna eşit olarak dağıtılması sağlanmaktadır. Ayrıca normal modellerinde hava akış hacmi sağlayan özel mekanizmalar bulunur. Bu mekanizmalarda havanın ortama homojen olarak dağıtılmasını sağlamaktadır.

Kanal Tipi Klimaların Avantajları

Kanal tipi klima ‘ların birçok farklı özelliği ve avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan en çok ön plana çıkanı ise ince ve kompakt tasarıma sahip olmalarıdır. Son yıllarda dekorasyonunda önem kazanması ile beraber ofislerde ve iş yerlerinde daha çok kanal tipi klimalara önem verilmeye başlanmıştır.

Ayrıca havayı eşit bir şekilde mekânın içerisine dağıttıkları ve son derece verimli oldukları içinde son yıllarda çok yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandılar. Günümüzde ise artık birçok marka bu modelde klima üretimi yapmaktadır.